OBISKALI SO VREMSKO DOLINO

V dnevih 11., 12. in  19. marca je bil v Vremski dolini pravi turistični utrip. Vsakokrat je pripeljal avtobus čez 50 udeležencev tretjega življenskega obdobja, slušateljev, oz. učencev dr. Boštjana Kerblerja iz Ljubljane. Pri soorganizaciji strokovne ekskurzije je poleg Razvojnega centra v Divači sodelovalo tudi naše društvo. V Famljah smo jim pokazali gotsko cerkev sv. Tomaža, domačo obrt kotlarstva Gašperšič ter jih delno vodili po Poti vodnih zakladov do gradu na Školju, kjer so lahko v živo ugotavljali kje se prične kraški,  apnenčasti dela soteske, ki jo je skozi milijone let izdolbla reka Reka. Kosilo so dvakrat imeli na Dujčevi domačiji, kjer so lahko spoznali  Andrejačevo kmetijo s ponudbo medičarstva. Zadnja skupina je imela kosilo na domačiji Ambrožič na Barki. Po kosilu je arhitekt Stojan Lipolt predaval o vseh ostalih zanimivostih stavbne in tehniške dediščine v Vremski dolini, od rudarstva, do izgradnje južne železnice in z njo povezano koriščanje vode iz Tajhov in vodarne Draga. Ogledali so si tudi sadjarsko kmetijo na Bujah, v poznem popoldnevu zaključili ob narezku dvakrat na Barki, enkrat pa pri Zotlarju na Bujah. Sledilo je sproščeno druženje s kulturnim programom, kjer sta jih s skečem zabavala naša člana David in Drago, Mirjam pa jim je prebirala humorne odlomke iz knjige Žalostne zgodbe o veselih Kraševcih. Na frajtonatice so zaigrali mladi fantje, Marko, Tadej in Jan, vsi trije učenci Nika Polesa. Na zeljni boben jih je spremljal Boris Perhavec, ki je tu pa tam povedal še kak vic.  Obiskovalci so bili navdušeni nad celotnim  programom in lepotami Vremske doline.

MFF

IMG_3451-001IMG_3453-002