NASTOP Z REUMATIKONOM V ILIRSKI BISTRICI

V Mali dvorani kulturnega doma Videm v Ilirski Bistrici je imel naš rojak Ivko Spetič Magajna predstavitev svoje zadnje knjige” Pravljice in pravce”. Zbralo se je nekaj čez 20 ljudi, med njimi več članov Literarnega društva iz Ilirske Bistrice. V začetku sem navzoče pozdravila v imenu našega društva ter krajanov Vremske doline, predstavila naše delovanje in sodelovanje našega društva z avtorjem. Meddrugim sem povedala, da smo imeli v našem kraju predstavitev avtorjeve knjige ob kulturnem prazniku Občine Divača, 13. januarja v Divači ter 26. marca v Vremah na dan 9. tradicionalnega pohoda Po Magajnovi poti. Pogovor z avtorjem je vodila Klara Hrvatin, v kulturnem delu je sodelovala domača violinistka Tjaša Klanac in naša gledališka skupina s prizorom iz njegove knjige ” Reumatikon”. Po končani predstavitvi je sledil sproščen klepet z Ivkom in ostalimi prisotnimi na predstavitvi.

MFF

img_4073img_4072img_4070img_4071img_4069