NEDELJSKI VODEN POHOD PO POTI VODNIH ZAKLADOV

Današnji dan je bil lep, sončen, z dokaj visokimi temperaturami, pravšnji za izpeljavo pohoda, ki je potekal s sodelovanjem z Javnim zavodom Parka Škocjanske jame, Občino Divača in našim društvom TKŠD Urbanščica. Zbrali smo se pri prvem kalu v Famljah ter nadaljevali pot mimo sosedske štirne in kala Škavnice pri Goričah, občudovali razvaline gradu Školja ter se spustili v sotesko reke Reke, mimo razvalin Strmolinovega mlina, se povzpeli v vas Betanjo in v Matavun, kjer smo zaključili pohod z ogledi še dveh tamkajšnjih kalov. V Famlje smo se vračali mimo vasi Brežec, po kolesarski poti v Goriče, kjer so nas pogostili naši člani družine Martinčič Mirkota in Jane. Pohod je potekal v okviru projekta Engreen, sofinanciranega v okviru programa Interreg Italija-Slovenija 2014-2020 izsredstev Evropskega sklada za regionalni razvoj in nacionalnih sredstev. MFF