SVEČANA OTVORITEV DVORANE RUDNIK VREME

V skladu z vsemi zahtevami za zaščito pred Covid-19 smo uspeli organizatorji, Občina Divača, KS Vreme in društvo TKŠD Urbanščica v petek, 2. oktobra 2020 ob 17. uri svečano otvoriti prenovljeni objekt večnamenske dvorane v Famljah. Izpeljali smo kulturni program, svečano prerezali trak ter si ogledali prenovljene prostore in razstavo muzejske zbirke premogovništva na vremskem. V kulturnem programu, ki ga je povezovala naša članica Tjaša Race so sodelovali Pihalni orkester iz Divače pod vodstvom Mitja Tavčarja, Društvo ljubiteljev baletne umetnosti, učenci podružnične šole v Vremah pod vodstvom Petre Pugelj Peca in Andreje Perhavec Čok, Kulturno društvo Borjač iz Sežane pod vodstvom Tomaža Gantarja, Vokalna skupina Karina, harmonikar KD Kraška harmonika Ruben Žvab ter ljubiteljski igralci našega društva Urbanščica s skečem “Med rudarji”. Prijetno so nas presenetili prijatelji, dr. Jože Hribar in ostali predstavniki Etnološkega društva “Srečno” iz Griž in Zabukovice pri Žalcu. Našemu društvu Urbanščica so podarili svečano rudarsko uniformo ter sliko, ki nam bodo obogatile rudarsko zbirko v muzeju. Slavnostno sta spregovorili županja občine Divača, Alenka Štrucl Dovgan in Mirjam Frankovič Franetič, predsednica duštva TKŠD Urbanščica, ki je od predsednice KS Vreme, Jane Trebec in ostalih predstavnikov prejela zahvalo s cvetjem in sliko za neizmerno vztrajnost, prizadevnost ter vloženo energijo in srčnost na poti do obnove Dvorane rudnik Vreme. Zahvalila se ji je tudi občinska svetnica in ravnateljica OŠ dr. Bogomirja Magajne Divača, Damijana Guštinčič.
Nekaj utrinkov na predvečer, ko so članice društva, Tatjana Cerkvenik, Mojca Furlan in Liljana Drobnjak, s pomočjo Edija Drobnjaka okrasile dvorano ter fotografije iz svečane otvoritve…MFF