POTEK GLEDALIŠKE DELAVNICE NA PODROČJU KULTURNE DEJAVNOSTI

Dragi člani in vsi ljubitelji našega društva!
Kar nekaj časa nisem nič objavljala, ker je tudi mene obiskal gospod Covid, nato še mojega moza, našega člana Joškota Franetiča, ki pa je moral na zdravljenje v izolsko bolnišnico. Je še vedno tam, pod kntrolo, počasi, a vzpodbudno mu gre na bolje. Držimo pesti zanj, da čimprej okreva in se vrne v domače okolje.
Prejšnji ponedeljek, 14. in 15. decembra so imeli pisci dramskih besedil na našem območju izobraževanje na daljavo preko zooma. Izobraževanje je organiziral Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnost, v sodelovanju z našo naše območne enote v Sežani. Iz našega društva se je gledališke delavnice udeležil Drago Županc, drugi dan pa sem se ji pridružila tudi jaz. Delavnico je z naslovom KAKO USTVARIMO DRAMSKO BESEDILO vodila Maja Gal Štromar,ki je sodelujočim posredovala tudi knjigo s tem naslovom. Vsi smo bili zelo zadovoljni s potekom in si v bodoče želeli še več takih strokovnih delavnic, seveda v fizični obliki. Upajmo le, da bo ta koronavirus čimprej za nami in da bo v prihodnje potek delavnice v živo. MFF