POUČNA EKSKURZIJA PO NOTRANJSKI

Naša članica društva Jana Martinčič nam je pripravila prelepo poučno ekskurzijo s primeri dobrih praks, ki je potekala po Notranjski v soboto,23.10. 2021. Udeležilo se je je 20 naših članov društva in tistih, ki nam pomagajo pri organizaciji pohodov in drugih prireditev. Prevoznik je bil naš domačin Vlado Čepar iz Škofelj. Najprej nas je Jana popeljala pred Planinsko jamo na Planini, kjer smo v tišini doživljali vse skrivnosti podzemnega sveta in nadaljevali z ogledom novega Informacijskega centra na Cerkniškem jezeru, se sprehodili do požiralnikov in do zelo zmanjšanega jezera s pogledom na Slivnico, kjer so se v tem času že počasi zbirale čarovnice in poplesavale okrog z metlami in ustvarjale veliko vetra, ki oznanja prihod zime, ki jo bodo v februarju s še večjo močjo odganjale. Iz Cerkniškega jezera nas je pot vodila v Loško dolino in na Babno polje k Alenki Veber na Rihtarjevo domačijo. S svojo karizmo in ljubeznijo do mame in prednikov nam je prikazala zanimivosti tega sibirskega dela Slovenije, ki je nekako zapostavljen a z njenim trudom prihaja že kar veliko obiskovalcev na ogled njene domačije in Babnega polja kar pripomore k turističnemu razvoju kraja. Vožnjo smo nadaljevali do gradu Snežnik, si ga ogledali pod strokovnim vodstvom prijetne mladenke in zaključili s poznim kosilom na Kmetiji Logar v Žerovnici.Pred odhodom domov smo se Jani zahvali za res lep dan, ki je bil za marsikoga od nas zelo poučen in nam bo ostal v lepem spominu. MFF
Ekskurzija na Notranjsko,23. 10. 2021